INDESTA, spol. s r.o. Rumburk
Domů O fimě Služby Reference ČAAI.cz

 

Firma INDESTA Rumburk vznikla v roce 1992 přeměnou předcházející formy podnikání -  sdružení fyzických osob ve sdružení Desrtrukta Praha. Tento krok byl učiněn proto, že předcházející forma podnikání byla nepružná a neskýtala efektivní rozvoj, co do vlastních technologií i efektivnosti a výkonnosti.

Hlavní náplní firmy (sdružení) Destrukta byly speciální bourací práce a práce prováděné diamantovou technikou. Tyto činnosti firma INDESTA převzala a dále rozšířila hlavně o provádění mikrotunelování pro liniové stavby (Telecom, kabelové televize, rozvody elektro, plynu, vody…) za použití zařízení Grundomat.

Jmenovité technologie jsou vázány na roční období a povětrnostní podmínky. To znamená, že v zimním období bylo velmi obtížné jednak adekvátní zakázky získat, ale hlavně provádět.

Proto firma hledala další technologie, které by umožnily zaměstnat, bez větších nároků na další technologické zařízení a nákladné zaškolování, téměř všechny kmenové zaměstnance firmy.

Toto se povedlo na provádění sádrokartonových konstrukcí a lehkých zavěšených podhledů (minerálfáze). Dá se říci, že i v této oblasti dosáhla firma velmi významných úspěchů a je schopna zajistit provedení i těch nejnáročnějších konstrukcí. Pravdou ale také je, že pod kvalifikovaným vedením si firma vychovala i zdatnou konkurenci právě v profesi sádrokartonář, neboť se stala „školícím a vzdělávacím  střediskem“ pro převážnou většinu sádrokartonářů v severních Čechách okresu Děčín – Šluknovského výběžku. Bylo to i tím, že s touto technologií přicházela na trh v roce 1993 v tomto území jako první. Za uplynulá léta firmou prošlo nejméně 40 pracovníků, kteří se vyučili a odešli do jiných firem  či sdružení fyzických osob s jedinou nabízenou technologií – sádrokartonář.

Firma postupem času přešla i do sféry poradenství a poskytování služeb inženýrsko-investorské činnosti (stavební dozor investora), či inženýringu  a projekčních prací jak v oblasti speciálních demolic, tak i v oblasti provádění staveb či jiných oprav a prací udržovacích.

V roce 1998 se firma stala smluvním partnerem firmy HOFFMANN z Chrudimi, která je vlastníkem a dodavatelem stavebního systému VELOX. Naše firma získala zastoupení pro severní Čechy a po zaškolení pracovníků již od roku 1999 provádí realizaci staveb touto technologií, která je obzvlášť výhodná pro výstavbu RD v dané klimatické oblasti.

 
[Domů] [Mapa stránek]
Zprávu elektronické pošty s dotazy nebo komentářem k tomuto webovému serveru zašlete na adresu webmaster@indesta.cz.
Copyright © 2002 INDESTA, spol.s r.o. Rumburk
Poslední aktualizace: 04. ledna 2013